Endodoncja-mikroskop

Mikroskop stomatologiczny w gabinecie !

Informujemy,że od października 2016 roku gabinet stomatologiczny został wyposażony w nowoczesny mikroskop stomatologiczny,który umożliwi leczenie endodontyczne ( kanałowe ) trudnych przypadków , których leczenie tradycyjną metodą nie jest możliwe .

 

Zakres nowych usług to usuwanie złamanych narzędzi z kanałów , zamykanie perforacji cementem MTA , udrażnianie zobliterowanych kanałów korzeniowych , ponowne leczenie endodontyczne , szukanie dodatkowych kanałów , które nie zostały znalezione metodami tradycyjnymi oraz resekcje mikrochirurgiczne .

 

Opcjonalnie oferujemy również leczenie endodontyczne każdego przypadku z wykorzystaniem mikroskopu , wtedy leczenie takiego zęba rokuje jeszcze lepiej , jesteśmy w stanie znaleźć i opracować wszystkie dodatkowe kanały , nawet te najbardziej zakrzywione i niewidoczne gołym okiem . Dzięki temu leczenie takiego zęba w przyszłości nie będzie musiało być powtarzane! Mikroskop umożliwi nam usunięcie większej ilości bakterii , resztek miazgi z kanałów i szczelniejsze wypełnienie kanałów korzeniowych niż obecnie stosowane tradycyjne metody leczenia.

 

Lekarzem prowadzącym leczenie jest lek.dent. Michał Wiącek posiadający kompleksową wiedzę z zakresu endodoncji mikroskopowej , członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego , absolwent Curriculum Endodontycznego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne w 2016 roku .

 

Leczenie endodontyczne zwane również kanałowym jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaawansowanej próchnicy, urazów zębów jak i również procesów bakteryjnych toczących się w kieszonce dziąsłowej. Prawidłowo wykonane chroni zęby przed ich niepotrzebnym usunięciem .


Wskazaniem do leczenia kanałowego są często dolegliwości bólowe zęba podczas nagryzania, wrażliwość na spożywanie ciepłych i zimnych posiłków oraz płynów, duże ubytki próchnicowe oraz rozległe uszkodzenia zębów.

 

Leczenie polega na usunięciu wewnętrznej tkanki zęba zwanej miazgą zębową znajdującej się wewnątrz zęba , oczyszczeniu kanałów korzeniowych, jego dezynfekcji i wypełnieniu odpowiednimi materiałami. Świetnie tą procedurę przedstawia krótka animacja zamieszczona na naszej stronie .
Wsółczesne metody pozwalają na leczenie zęba na jednej lub dwóch wizytach. Leczenie przeprowadzane jest w miejscowym znieczuleniu co czyni cały zabieg całkowicie bezbolesnym .

 

 


Stomatolog na podstawie rozmowy z pacjentem dotyczącej odczuwanych dolegliwości, zdjęcia rentgenowskiego i tzw. testów żywotności kwalifikuje ząb do leczenia kanałowego.


W celu przeprowadzenia dokładnego , skutecznego i precyzyjnego leczenia endodontycznego
, niezbędna jest odpowiednia kontrola długości kanału, specjalne materiały do wypełnień i nowoczesne techniki wypełniania kanałów. Na jakość usługi wpływają pomocne lekarzowi ,znajdujące się w naszym gabinecie instrumenty i urządzenia takie jak :
- endometr - urządzenie służące do mierzenia długości kanału
- radiowizjografia (w skrócie RVG) - służy do wykonywania zdjęć RTG widocznych na ekranie monitora przy fotelu, pomaga

  w zmierzeniu długości kanału i gwarantuje kontrole poprawność wypełnienia kanałów .
- nowoczesne , sterylne narzędzia kanałowe ręczne i maszynowe

- najnowocześniejszy mikrosilnik do precyzyjengo leczenia kanałowego Xsmart Plus szwajcarskiej firmy Dentsply Maillefer

- system pilników do maszynowego opracowywania kanalów Proteper Next i Wave One obecnie najnowocześniejsze pilniki do opracowywania kanałow na świecie
- koferdam zapewniający czystość pola zabiegowego i znacząco wpływający na końcowy efekt leczenia .
- lupy stomatologiczne poprawiające widoczność i znalezienie dodatkowych kanałów w zębach .
- płyny antybakteryjne do oczyszczania kanałów zębów.


Obecnie można uratować wiele bardzo zniszczonych zębów, które będą jeszcze służyły ich właścicielom długie lata , chroniąc je tym samym przed usunięciem .