Implanty

W naszym gabinecie wykonujemy również zabiegi implantologiczne , lekarzem prowadzącym pacjentów implantologicznych jest lek.dent. Michał Wiącek . Dysponujemy bardzo rozbudowaną pracownią RTG , wykonujemy pełną diagnostykę i zabiegi implantologiczne w jednym miejscu . Obecnie oferowanymi przez nas systemami implantologicznym jest system NeoBiotech oraz niemiecki system Bego ,oba są rekomendowane  przez Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne .

 

Lek.dent. Michał Wiącek jest od 2014 roku członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego i absolwentem Curriculum Implantologicznego w latach 2014-2015 organizowanego przez PSI , od 2014 roku jest również członkiem DGOI ( German Society of Oral Implantology ) .

 

W latach 2009-2010 pracował w Centrum Implantologii i Chirurgii Stomatologicznej A.K . Gębscy w Poznaniu i Kościanie oraz Praktyce Stomatologicznej dr n. med. Włodzimierza Łojewskiego w Poznaniu , specjalisty w dziedzinie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Periodontologii .

 

 

                  Certyfikaty implantologiczne :

 

 

                       Co to są implanty ? ...

 

W przypadku pojedyńczych braków zębów , bądź braków zębowych , których odbudowanie nie jest możliwe za pomocą protez stałych , bądź gdy pacjent chce oszczędzić swoje własne zęby przed szlifowaniem a noszenie ruchomych uzupełnień staję się uciążliwe, oferujemy leczenie implantologiczne .

 

 Implant wygląda jak gwintowana śruba. Wykonany jest z tytanu. Implanty stomatologiczne są bardzo małe – ich średnica wynosi od 3 mm do 5,5 mm, długość od 6 mm do 14 mm. Posiadają więc w przybliżeniu wielkość naturalnego korzenia zęba.

 


Etap przygotowawczy do zabiegu implantologicznego polega na wyleczeniu wszystkich istniejących stanów zapalnych i ubytków próchnicowych obecnych w jamie ustnej , łącznie z usunięciem kamienia i dokładnym czyszczeniem i polerowaniem zębów . Następnie za pomocą zdjęcia pantomograficznego ,wykonywanego bezpośrednio w naszej Pracowni Radiologicznej oceniamy warunki i podłoże ( bazę ) kostną , w którą ma być wszczepiony implant .

 

Zabieg wszczepienia implantu składa się z dwóch etapów :

 

Pierwszy etap to zabieg chirurgiczny , całkowicie bezbolesny polegający na niewielkim nacięciu dziąsła i wypreparowaniu odpowiedniego łoża dla implantu za pomocą specjalnych wierteł , a następnie na "wkręceniu " implantu w kość . Zabieg trwa około 30-60 minut , wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem nowoczesnych środków znieczulających. Następnie implant "zrasta" się z kością , zjawisko to nosi nazwę osteointegracji . Czas wymagany do zrośnięcia się implantu z kością wynosi od 2 do 6 miesięcy .

 

Drugim etapem jest wykonanie pracy protetycznej - specjalnych koron , bądź mostów protetycznych , które połączone są na stałe z częścią implantu znajdującego się w kości .

 

 

Wszelkie szczegółowe informację prosimy kierować drogą mailową lub prosimy o kontakt telefoniczy z dr. Michałem Wiąckiem .

 

Nr telefonu :  693-435-758

Adres e-mail : kontakt@stomatologiawiacek.plW naszym gabinecie implanty wprowadziliśmy do oferty w 2015 roku. Implanty to obecnie optymalny wybór w przypadku braków zębowych – komfortowy dla pacjenta oraz trwały.

Zabiegi implantologiczne wykonujemy na bazie zaawansowanego sprawdzonego i ekonomicznego systemu NeoBiotech. W efekcie implanty w naszym gabinecie są w przystępnych cenach. Posiadamy rozbudowane zaplecze do kompletnej diagnostyki, w tym własną pracownię RTG.

Lekarzem wykonującym zabiegi implantologiczne jest lek. dent. Michał Wiącek. Obecnie prowadzi własną praktykę w mieście Ostrów Wielkopolski. Od 2014 roku członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, uczestnik organizowanego przez PSI w latach 2014-2015 Curriculum Implantologicznego, a także członek German Society of Oral Implantology (DGOI). Doświadczenie zdobywał w Centrum Implantologii i Chirurgii Stomatologicznej A.K. Gębscy oraz w Praktyce Stomatologicznej dr n. med. Włodzimierza Łojewskiego w Poznaniu i Kościanie.

Zapraszamy do nas pacjentów z miasta Ostrów Wielkopolski, gdzie znajduje się nasz gabinet, a także z innych miejscowości!