Wkłady koronowo-korzeniowe

Wkłady koronowo-korzeniowe to uzupełnienia protetyczne, które umożliwiają wzmocnienie częściowo lub całkowicie złamanego zęba, bądź zęba mocno zniszczonego przez próchnicę . W sytuacji, kiedy ilość pozostałych ponad kością i dziąsłem tkanek zęba jest niewielka, stomatolog ma możliwość wykonania wkładu koronowo-korzeniowego, który będzie przenosił siły żucia bezpośrednio na korzeń zęba i jednocześnie uchroni taki ząb przed usunięciem i przywróci jego pierwotną funkcję.

 

Oferujemy rożne typy wkładów koronowo-korzeniowych:


Wkład z włókna szklanego - charakteryzujące się wysoką kosmetyką , krótkim czasem wykonania , potrzebna jest jedna wizyta w gabinecie , są trwałe i posiadają zbliżony współczynnik giętkości jak naturalne tkanki zęba . Polecany pod korony pełnoceramiczne .


Wkład metalowy - charakteryzuję się dużą trwałością , ale mniejszą kosmetyką , bardzo dobrze sprawdza się w zębach bocznych , gdzie występują duże siły żucia a względy kosmetyczne nie są aż tak ważne jak w przednim odcinku .
Zalecany pod korony złożone ( metalowe licowane ceramiką ) . Czas wykonania to dwie wizyty , na pierwszej lekarz przygotowuje korzeń zęba i pobiera wyciski , na drugiej osadzany jest wkład , wykonany przez technika dentystycznego .

 

Wkłady koronowo-korzeniowe wykonujemy również w zębach wielokorzeniowych , są to wtedy wkłady składane bądź wkłady z włókien szklanych , wkłady są indywidualnie dobierane wg wskazań do każdego pacjenta .