Wybielanie zębów

Częste picie kawy , herbaty, innych ciemnych napojów, spożywanie pokarmów przebarwiających zęby oraz palenie tytoniu doprowadza do stopniowego ciemnienia zębów . Regularne szczotkowanie zębów pozwala na usunięcie tylko niektórych przebarwień, niestety te które przenikły głęboko w strukturę zęba są bardzo trudne do usunięcia zwykłymi sposobami.

 


W naszym gabinecie aby przywrócić biel Państwa zębom stosujemy tylko skuteczne i sprawdzone metody wybielania zębów :


1) Wybielanie nakładkowe
Jedną z metod wybielania proponowanych przez stomatologów jest metoda nocnego wybielania nakładkowego. Wybielanie tą metodą trwa około tygodnia jednak efekty są widoczne juz po kilku dniach. Zabieg wybielania zębów przeprowadzany jest za pomocą preparatu w formie żelu, zawierającego substancję wybielającą głównie nadtlenek karbamidu. Nakładka na zęby wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w pracowni technicznej, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do powierzchni zębów. Następnie nakładka ta trafia w ręce pacjenta wraz ze strzykawkami z żelem wybielającym i dokładną instrukcją aplikowania żelu i noszenia nakładek .


2) Wybielanie w gabinecie stomatologicznym na jednej wizycie

Zabieg wybielania jest jednorazowy i polega na pokryciu powierzchni zębów wybielającym żelem i zaktywowanie go przy pomocy światła lampy do wybielania tzw. akceleratora. Żel zawiera 35 % nadtlenek wodoru oraz inne składniki, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości zębów. Wybielanie zajmuje tylko około 45 minut w zależności od osoby. Technologia jest całkowicie nieszkodliwa dla szkliwa, koron oraz mostów . Warunkiem przystąpienia do wybielania zębów jest brak obecności ubytków próchnicowych .Efekt wybielania jest długotrwały, zależny od stylu życia i stosowanej diety .


3) Wybielanie martwych zębów

Jest wewnętrzną metodą wybielaniu pojedyńczych martwych zębów po leczeniu endodontycznym , polega na dokładnym oczyszczeniu wnętrza komory zęba , założenia środka wybielającego do środka zęba i zamknięcia całości szczelnym tymczasowym materiałem . Czynność tą można powtarzać aż do osiągnięcia zadawalającego efektu . Metoda wymaga kliku wizyt w gabinecie stomatologicznym w zależności od barwy zęba i podatności tkanek zęba na substancje wybielająca . Środkiem wybielającym jest również nadtlenek karbamidu .