Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

W zakresie chirurgii stomatologicznej oferujemy :

 

Ekstrakcje zębów

Ekstrakcja zęba (usunięcie lub wyrwanie zęba) to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi.
Usunięcie zęba czyli ekstrakcja jest zabiegiem, które poprzedzone jest wnikliwym badaniem oraz oceną stanu zdrowia pacjenta, dokładna diagnostyką zdjęć radiologicznych . Istnieją sytuacje gdy pacjent wymaga odpowiedniego przygotowania do zabiegu lub też konieczne jest jego przesunięcie ze względu na specyficzny stan miejscowy i ogólny.

 

Wycięcie kaptura dziąsłowego

Zabieg wykonujemy najczęściej podczas utrudnionego wyrzynania zębów mądrości , polega na wycięciu pokrywającego ząb dziąsła , które powoduje nawracające stany zapalne w obrębie tego zęba .

 

Chirurgiczne usuwanie ( ekstrakcja ) zębów mądrości - ósemek .

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu , z preparacją płata śluzówkowo-okostnowego i dłutowaniem kości przy użyciu fizjodyspensera . Zabieg przeprowadzony jest z pełnym zachowaniem zasad aseptyki i antyseptyki .

 

Nacięcie ropnia

Ropień powstaje bardzo często w okolicy zębów martwych , nieprzeleczonych kanałowo i pozostawionych w jamie ustnej . Powstaniu sprzyja bardzo wysoka temperatura ,która przyśpiesza zwiększanie objętości ropnia i dolegliwości bólowych Ropa to mieszanina żywych i martwych białych krwinek, enzymów i zniszczonych komórek miejscowych. Ropień powstaje w przypadku, gdy ropa nie ma gdzie odpływać. Ropień, który nie pęknie lub nie zostanie nacięty może doprowadzić do uogólnionej infekcji (sepsy) drogą krwi, co poważnie zagraża zdrowiu i życiu człowieka.

 

Znieczulenia

Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym , wybór środka znieczulającego poprzedzony jest wywiadem z pacjentem i wnikliwą analizą jego stanu zdrowia .