Implantologia

W przypadku pojedyńczych braków zębów , bądź braków zębowych , których odbudowanie nie jest możliwe za pomocą protez stałych , bądź gdy pacjent chce oszczędzić swoje własne zęby przed szlifowaniem a noszenie ruchomych uzupełnień staję się uciążliwe, oferujemy leczenie implantologiczne

 

Współpracujemy z Centrum Implantologii i Chirurgii Stomatologicznej w Poznaniu , gdzie zespół doświadczonych chirurgów stomatologicznych , posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w dziedzinie implantologii , wykonuje dla naszych pacjentów zabiegi implantologiczne .

Natomiast drugie etap leczenia - część protetyczną wykonujemy w naszym gabinecie .


Implant wygląda jak gwintowana śruba. Wykonany jest z tytanu. Implanty stomatologiczne są bardzo małe – ich średnica wynosi od 3,3 mm do 4,8 mm, długość od 6 mm do 14 mm. Posiadają więc w przybliżeniu wielkość naturalnego korzenia zęba.

 


Etap przygotowawczy do zabiegu implantologicznego polega na wyleczeniu wszystkich istniejących stanów zapalnych i ubytków próchnicowych obecnych w jamie ustnej , łącznie z usunięciem kamienia i dokładnym czyszczeniem i polerowaniem zębów . Następnie za pomocą zdjęcia pantomograficznego ,wykonywanego bezpośrednio w naszej Pracowni Radiologicznej oceniamy warunki i podłoże ( bazę ) kostną , w którą ma być wszczepiony implant .

 

Zabieg wszczepienia implantu składa się z dwóch etapów :
 

Pierwszy etap to zabieg chirurgiczny , całkowicie bezbolesny polegający na niewielkim nacięciu dziąsła i wypreparowaniu odpowiedniego łoża dla implantu za pomocą specjalnych wierteł , a następnie na "wkręceniu " implantu w kość . Zabieg trwa około 30-60 minut , wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem nowoczesnych środków znieczulających. Następnie implant "zrasta" się z kością , zjawisko to nosi nazwę osteointegracji . Czas wymagany do zrośnięcia się implantu z kością wynosi od 2 do 6 miesięcy .

 

Drugim etapem jest wykonanie pracy protetycznej - specjalnych koron , bądź mostów protetycznych , które połączone są na stałe z częścią implantu znajdującego się w kości .